Силните общности са в основата на устойчиво и процъфтяващо бъдеще. Общностите могат да ни помогнат да преодолеем икономически, културни, бизнес и екологични предизвикателства и кризи в един постоянно променящ се свят.
Но сякаш сме забравили как да бъдем част от общност - какво да правим, откъде да започнем? Живеем, фокусирани върху индивидуалния си успех, и не обръщаме достатъчно внимание на нещата и хората, които означават най-много за нас. Често чуваме, че в общество като България, в което нивото на доверие е ниско, груповите усилия се провалят. Че хората не могат да работят заедно и да постигат успехи и че това е възможно само на лично (семейно) ниво. Искаме да разчупим тези дълбоко вкоренени модели на мислене и поведение, и да работим заедно с хората, които вярват като нас, че устойчивите общности са възможни и тук.
Обучението е приложимо в различни среди - бизнеса, неправителствените организации, научните среди, правителството и всички други, които по някакъв начин работят в или с общности. Независимо дали Вашата непосредствена работа е свързана с общности или екипи, или просто темата Ви вълнува, ще се радваме да се присъедините.
Art of Hosting е известен още като практика на лидерство чрез участие (Participatory Leadership) - той позволява на групи хора да работят над сложни предизвикателства, като използват лична практика, диалог, фасилитиране и новаторски подходи към воденето на и участието в дискусии.
Art of Hosting е високоефективен начин за ангажиране на колективната мъдрост и възможността за самоорганизация на групи от всякакви размери. Базира се на допускането, че хората влагат енергията и ресурсите си най-вече в онези неща, които означават най-много за тях. Art of Hosting съчетава няколко силни процеса за водене на групови разговори, които мотивират хората да поемат отговорност за предизвикателствата, пред които са изправени.
Различни организации и групи използват Art of Hosting и споделят, че постигат по-успешно взимане на решения, по-ефективно изграждане на умения и знания, както и развиване на по-добра способност за отговор на нови възможности, предизвикателства и промени.
Много от хората, които преживяват Art of Hosting, често споделят, че се чувстват заредени с енергия и мотивация, нови идеи и умения да водят срещи и разговори.
Събитието се организира според принципите на Споделената икономика - всички разходи (настаняване, храна, заплащане на “хостове” и др.) ще бъдат на разположение на участниците и всеки ще допринесе за покриването им. Ще има определена препоръчителна сума, но ще следваме правилото “Плати толкова, колкото можеш.. и малко повече”